KEMP KORUNA
777 729 444

Zorganizujeme pro Vás jednodenní (nebo v případě zájmu i vícedenní) výlety. Trasu Vám pomůžeme vybrat, zde uvádíme pro inspiraci tři příklady:

Vyšší Brod – Rožmberk

délka: 10 km
čas: 2 hodiny
jezy: 3

Jedna z nejkrásnějších plaveb po řece v Evropě. Na první jez narazíte asi po 0,8 km na levé straně. Na raftu je splavný, loď by jste měli přenést. Pod jezem jsou malé peřejky, které se pomalu mění v plynulý tok řeky. Další jez přichází po 2,5 km v Herbertově. Doporučujeme projet skrz retardér na pravé straně. Po krátké plavbě vidíte nádherné panorama zámku Rožmberk. Trasa je vhodná i pro úplné začátečníky.

Český Krumlov – Zlatá Koruna

délka: 17 km
čas: 5 hodin
jezů: 5

Po startu v Novém Spolí projedete 4 jezy Českým Krumlovem. První jez je obtížnější, proto Vám doporučujeme loď přenést. Druhý již můžete bez problému projet. Na pravé straně je retardér pro lodě a na levé straně je vybudovaný retardér pro rafty. U třetího jezu je opět jeden dlouhý retardér vlevo. Poslední jez v Českém Krumlově stojí přímo v centru pod zámkem. Je to nádherná podívaná. Velká zábava je projet jej s raftem a adrenalinové dobrodružství na lodi. Za městem poplujete dlouho přes romantické lesy. Ve Zlaté Koruně je poslední jez a u něj Bufet Koruna. Půl kilometru pod jezem se nachází náš kemp.

Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou

délka: 20 km
čas: 5 hodin
jezy: 2

Klidná plavba s možností prohlédnout si zříceninu hradu Dívčí Kámen. Začátek v našem kempu ve Zlaté Koruně. Následuje 9 klidných kilometrů lesů a luk až ke zřícenině Dívčí Kámen. Doporučujeme Vám, abyste si zde udělali přestávku a vyrazili na hrad. Cesta trvá asi 15 minut. Z Dívčího Kamene je nádherný výhled na krajinu podél řeky. 2,5 km před cílem plavby jsou oba jezy – první malý a sjízdný, pak hned následuje druhý, cca dva metry vysoký, nesjízdný.

služby
vybavení
jednodenní výlety
doprava
školní kurzy
ceník
smluvní podmínky
kontakt
Objednávka ubytování
Objednávka lodí a raftů